Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Новий навчальний рік: чи готові житомирські освітяни?

27.08.2021
Новий навчальний рік: чи готові житомирські освітяни?

5 тисяч 225 працівників освіти, тобто 81% від загальної кількості освітян житомирської громади, вакциновані станом на  сьогодні.

 У житомирських школах новий навчальний рік розпочнеться у звичному режимі.  Та  у разі посилення карантину й  виходу Житомира із  зеленої зони, можливість очного освітнього процесу матимуть ті заклади загальної  середньої  освіти, у яких проти Covid-19 вакциновано  80 % працівників. Цього вимагає постанова Кабміну, бо саме такий відсоток імунізованих, кажуть експерти, дозволить уникнути колективного розповсюдження хвороби.

 "Першочерговим завданням  під час підготовки шкіл до нового навчального року було створення безпечних умов учасників освітнього процесу у разі поширення коронавірусної інфекції",  - кажуть у департаменті освіти міської ради.  Тут  запевняють: у Житомирі всі освітні заклади  готові до нового навчального року та налаштовані на очний  освітній процес.

До прикладу,  у ЗОШ №19  відсоток вакцинованих освітян  високий  -  98 %.  Щеплення  отримали навіть ті,  хто орендує приміщення школи.  Зі 126 працівників тут не вакцинувалися  тільки троє  за медичними показниками, розповідає директорка Лариса Білоконь. При підготовці до нового навчального року  у школі  оновили  4 кабінети початкових класів, кабінет правознавства,   обладнали  ізолятор та медпункт, замінили міжкоридорні двері на пластикові. 

Нове сучасне обладнання отримали кабінети хімії та географії. Вчителі-предметники кажуть, інтерактивні дошки, документкамери, нові ноутбуки  є необхідними для  візуалізації навчального матеріалу. Як працюють пристрої, показує вчителька географії Олена Овсійчук:  «Документкамера дозволяє транслювати на великий екран для дітей матеріал, наприклад, географічну карту.  Ось це -  метеостанція для відслідковування погодних умов: вимірюються швидкість та напрямок вітру, мірна лійка для опадів і т. д.  Це все виводиться на дисплей...".

Заклад готовий працювати очно, бо про умови безпеки тут подбали.  «У нас біля кожної аудиторії – антисептики, є сенсорні антисептики, коврики, ми забезпечені  на 100%  антисептичними засобами. У школі працює п’ятьвиходів. На цій схемі прописано, яка аудиторія через які двері заходить/виходить», - розповідає Лариса Білоконь.  

У Спеціалізованій загальноосвітній школі №12 з поглибленим вивченням іноземних мов ім. С.Ковальчука  показник вакцинованих  працівників становить  83 %.   Директор  Олександр Голяченко  підкреслює,  що саме про безпеку дітей думали насамперед, готуючи заклад до нового навчального року. «Миючими та антисептичними засобами школа забезпечена.  Попри невеликі приміщення, у нас чітко розділені потоки дітей. Є  три входи та три виходи. Діти до класів заходять у різний час», -  зазначає директор.

Житомирський екологічний ліцей № 24 також готовий до очного навчання у разі посилення каранину. Тут вакциновано  87 % освітян.

Директорка Ганна Дудік розповіла: оновили кабінети інформатики, два кабінети англійської мови, дообладнали аудиторії новими партами та комп’ютерами, закупили дидактичний матеріал для Нової української школи.  Вчителі  ліцею налаштовані на "живе спілкування з учнями" у класах. Це підтверджує  і вчителька математики Ольга Широкопояс: " Швидкий обмін думками, атмосфера в класі - очне навчання найцінніше.  Тому педагоги,звичайно, хочуть бачити своїх учнів у  кабінетах". 16 серпня, коли вийшла з відпустки, вона отримала першу дозу вакцини, наразі чекає необхідного дня для ревакцинації.

До слова,  ліцей  також отримав сучасне мультимедійне обладнання  -  для кабінетів хімії та математики.  «Я  наводжу  камеру, підключену до ноутбука,  на аркуш паперу. Пишу на папері, і це  учні бачать на  своїх екранах», - демонструє роботу документкамери Ольга Широкопояс.

 

На сьогодні найвищі показники темпів вакцинації  серед освітян у ЗОШ №19 (98%); Житомирському  міському ліцеї №1 (98%); ЗОШ №6 імені В.Г. Короленка (92%). Інші заклади подолали  необхідний показник у 80 % або ж до нього впевнено наближаються, адже чимало  освітян влітку було у відпустках і наразі активно проходять імунізацію.