Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі вшанували пам'ять захисників України

29.08.2021
У Житомирі  вшанували пам'ять захисників України

29 серпня згадуємо полеглих за Україну.  

На  Смолянському цвинтарі  - родини та друзі загиблих, духовенство,  керівництво міста, військовослужбовці та громадськість.

Сьогодні вшановуємо пам'ять військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет  та  територіальну цілісність України.

Квітка соняха є незмінним символом пам’яті захисників. Хвилина мовчання… До могил військових лягають квіти… Вічна шана Героям, які пішли у небо нескореними!

Довідково:

День пам’яті захисників України  відзначають 29 серпня, оскільки цього дня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі. Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.