Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відкриють першу кризову кімнату для потерпілих від домашнього насильства

21.09.2021
У Житомирі відкриють першу кризову кімнату для потерпілих від домашнього насильства

Кімната кризового реагування має стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства у родині.  Потерпілі  зможуть перебувати тут 10 - 20 діб. За  цей час вони отримуватимуть необхідну соціально-психологічну та первинну правову допомогу.  Відкриття такого центру у Житомирі  стане важливим етапом розбудови повноцінної системи протидії насильству.

Сьогодні під час зустрічі з координаторами Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні було обговорено умови реалізації у Житомирі проєкту «Трамплін до рівності: проєкт зі зміни соціальних норм та викорінення гендерних стереотипів задля сталого розвитку та добробуту жінок і чоловіків в Україні», який  фінансується урядом Швеції.  Його   реалізовуватиме  Житомирський  міський центр соціальних служб міської ради та ГО «Грінері».

Кризову  кімнату облаштують у комунальному приміщенні  площею 114 м кв.  при денному  центрі   соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства.  Аби жінки і діти могли почуватися в безпеці,  її адреса буде засекречена, а фахівці тут працюватимуть цілодобово.  Особи, які постраждали від  домашнього насильства, можуть звернутися за допомогою  до денного центру (вул. Перемоги, 55, тел. 47-09-42).

Мобільна бригада для соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства вже створена рішенням виконкому.  Фахівці, що працюватимуть у  кризовій кімнаті, пройдуть спеціальне навчання. Адже, за словами координаторки  проєкту в Україні Ганни Висоцької,  в центрі мають знати, як  правильно зустріти потерпілу, куди її перенаправити і т. д.

Зазначено, що  допомога постраждалій особі має бути комплексною та ефективною, і   Житомир – одне з небагатьох українських міст, де до протидії домашньому насильству підходять комплексно. З кривдниками тут проводять  корекційну  роботу: її здійснюють спеціально навчені сертифіковані психологи. «Якщо причина насильства (ред.- кривдник) залишається,  то тут два шляхи – або ж постраждала розриває це коло і  припиняє зв’язки  з кривдником,  або ж  кривдник визнає свої дії неправильними та змінюється…», - каже Ганна Висоцька.  Та зазвичай,  зазначає вона,  70 %  жінок, які стали жертвами домашнього насильства і пройшли реабілітацію у притулках, не повертаються до кривдника  та повністю змінюють своє життя.

Ольга Юрченко, директорка центру соціальних служб міської ради, каже:  жінки почали більше звертатися до фахівців за допомогою та підтримкою. «Цими вихідними я отримала два повідомлення від жінок, вони запитували, куди їм звернутисяМинулого року таких повідомлень було 109. За перше півріччя 2021 року  - 72», -  говорить Ольга Юрченко.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та керівництво Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні незабаром підпишуть меморандум щодо співробітництва в межах  зазначеного проєкту.

Планується, що об’єкт соціального спрямування для постраждалих від насильства свою роботу розпочне на початку  наступного року.