Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Україні потрібні реформи управління відходами, - Сергій Сухомлин під час засідання конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

30.09.2021
Україні потрібні  реформи управління відходами, - Сергій Сухомлин під час засідання конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

В Україні самих лише твердих побутових відходів виробляється 10 мільйонів тонн на рік. Це приблизно 1 млрд кубів газу, який  можна замінювати, переконаний Житомирський міський голова.

«При переробці сміття в нас утворюється ще один вид палива: 35-40% переробки складає РДФ паливо. На жаль, у нас на рівні законодавства цей термін поки не закріплений», - сказав Сергій Сухомлин під час засідання конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, де обговорювали реформи управління відходами.

Як приклад міський голова навів досвід інших країн та міст:  Польща виробляє і спалює 4 млн тонн РДФ. У столиці Данії 90% тепла подається за рахунок спалювання РДФ, Вільнюс отримуює 85% тепла при спалюванні РДФ палива.

«Зміни, які потрібно прийняти в українському законодавстві, підготовлено. Вони зазначені в законопроєкті 5611. І після того, як РДФ стане паливом, — буде стимул для будівництва заводів по переробці сміття в Україні», - сказав  Сергій Сухомлин.

У Житомирі вже будується сміттєпереробний завод, рівень переробки якого складатиме 90%. На рік там буде вироблятись 40 тис. тонн РДФ палива. За попередніми підрахункамия, це еквівалент 20 млн кубам газу.

Нагадаємо, Житомир прийняв концепцію інтегрованого розвитку 2030.

Це дало можливість місту  залучити інвестиції та розробити концепцію поводженням з твердими відходами, підписати угоди переходу на 100% ВДЕ та зменшенню викидів СО2 на 30%.

Житомир -  другий  в Україні після Вінниці отримав срібну нагороду від Європейського Союзу.

«Не тільки Житомир, а й інші міста будують заводи та лінії з переробки твердих побутових відходів. І щоб це стало системою, а не винятком, зараз важливо прийняти необхідні закони», - наголосив Житомирський міський голова.