Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Вперше на Житомирщині організовано виставку генія сучасності. Дім української культури представив колекцію картин Івана Марчука

08.11.2021
 Вперше на Житомирщині  організовано виставку генія сучасності.  Дім   української культури  представив  колекцію картин   Івана Марчука

5 листопада в Домі української культури відкрилася виставка «Генотип вольностей». Картини українського художника  світового масштабу Івана Марчука  –  вперше у Житомирі. А 11 листопада сам Геній  розкаже про них у маєтку Філіпова…

 Виставка експонуватиметься до 2 грудня. Відвідати її можна з 10:00 до 19:00 години.  Вхід вільний.

У переддень презентації  картин самим автором ми зібрали цікаві факти про генія українського мистецтва, аби ваше спілкування з ним стало на кілька кроків ближчим.

  • Він – єдиний українець, який потрапив до списку «100 геніїв сучасності» британської газети Telegraph. Сам себе називає «скупим художником»,  адже не любить продавати свої картини.
  • Марчук почав малювати ще в дитинстві, малював пелюстками квітів, бо не мав олівців та акварелі. У підлітковому віці розвинув свій талант Саме тоді він чітко зрозумів, що хоче стати художником.
  • Народився на Тернопільщині,  закінчив 7 класів  школи, вступив до художнього училища,  потім  - до львівського інституту. Після навчання, у другій половині 1960-х років, Марчук переїхав зі Львова до Києва, влаштувався працювати художником. Швидко виконував виробничі замовлення, а потім малював для себе.
  • Його роботи неможливо підробити, бо він їх пише власною унікальною технікою – пльонталізмом (від слова «пльонтати», в сенсі заплутуватись). Дрібні переплетені лінії зливаються в деталізовані образи. Через складність виконання авторської техніки передачі зображення її практично неможливо повторити.
  • Марчук своєю творчістю заперечував канони соцреалістичного мистецтва. Творчість митця була під негласною забороною радянської влади понад 17 років.
  • Довгий час  художник проживав за кордоном. Спочатку в Австралії, потім переїхав до Канади й США, де оселився в Нью-Йорку. Ходив на курси та вивчав мову, але зрештою вирішив бути «німим художником» і витрачати весь час на малювання. Сумував  за  Україною. Навіть купив стару хату в Каневі, щоби можна було милуватися Дніпром та надихатися.
  • 85 річний митець і досі  не випускає пензля з рук, створює  унікальні картини, які визнані у всьому світі. Його творчий доробок складає понад 5000 робіт.

«Для мене мистецтво – це життя й одкровення. Іншої альтернативи нема. Й водночас мистецтво – це каторга. Я працюю 365 днів на рік і без цього не можу. Це присуд долі, карма, вирок, приреченість!».

Важливо: наявність COVID-сертифікатів  чи  ПЛР-тестів є обов’язковою для всіх відвідувачів.