Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі до роковин розстрілів на Майдані вшанували загиблих Героїв Небесної сотні

20.02.2022
У Житомирі до роковин розстрілів на Майдані вшанували загиблих Героїв Небесної сотні

Сьогодні з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності Житомирська громада згадувала драматичні події, що відбувались у лютому 2014 року. У ході запеклих протистоянь, в період з 18 по 20 лютого загинуло 77 патріотів своєї держави. Всього, за три місяці революції небесний полк поповнися 107 Героями України.

Біля пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, зібралися сотні житомирян, зокрема представники державних установ, громадських організацій, військовослужбовці, ветерани російсько-української війни, духовенство, а також безпосередні учасники Революції Гідності.

«Герої не вмирають! Ті криваві події, що відбувались взимку 2014-го на Майдані, в самому серці столиці, назавжди закарбовані в пам’яті українців. Вічно житиме пам’ять про тих, хто віддав тоді свої життя… За незалежну, демократичну, європейську Україну! Герої Небесної Сотні. Пам‘ятаємо і не маємо права забути! Відтоді й досі триває боротьба. Агресор не спить та зазіхає на нашу державу, війна триває. Разом, і обов’язково з пам’яттю про відважних, кого вже з нами немає, — ми сильні. Слава Україні!», - сказав міський голова Сергій Сухомлин.

Присутні запалили лампадки та хвилиною мовчання і молитвою вшанували світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні та усіх Героїв України - борців, які поклали своє життя на захист України.