Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Економічний фронт – наше поле бою. Наша зброя – українське на полицях світових супермаркетів

23.01.2023
Економічний фронт – наше поле бою. Наша зброя – українське на полицях світових супермаркетів

24 лютого 2022 року російська федерація за підтримки республіки білорусь розпочала повномасштабне вторгнення на територію суверенної, демократичної та мирної України.

Проте український народ цілодобово та невпинно продовжує боротися за свою свободу та права на різних фронтах війни: хтось – зі зброєю в руках, хтось – на рівні дипломатії, хтось – у кібервійськах, хтось – займаючись волонтерством.

Економічний фронт наше поле бою. Наша зброя українське на полицях світових супермаркетів.

Офіс з розвитку підприємництва та експорту запустив оперативну платформу з актуальною інформацією для українських експортерів, які готові постачати свою продукцію за кордон в умовах війни та дати гідну відсіч всьому російському та білоруському у світі.

Для оцінки можливостей підприємців здійснювати експортну діяльність сформовано алгоритми виходу на світові ринки, їхню роботу, логіку, технології пошуку партнерів, перевірки їх надійності, сучасний інструментарій для отримання інформації про ринки та ін.

https://export.gov.ua/427-eksportnii_gaid.

Каталог українських експортерів (е-каталог) – це безкоштовний онлайн-сервіс, створений для налагодження прямих бізнес-контактів між іноземними компаніями та українськими виробниками товарів і послуг.

https://export.gov.ua/exporters_catalog.

Експерти Офісу з розвитку підприємництва та експорту розробили систему комплексного підходу до вирішення питань, пов’язаних із експортною діяльністю – починаючи із отримання розуміння готовності підприємства до зовнішньоекономічної діяльності, закінчуючи втіленням своїх ідей за допомогою обраних зовнішніх експертів.

https://export.gov.ua/422-poslugi_dlia_kompanii.

З приєднанням України у травні 2016 року до Угоди СОТ про державні закупівлі (Government Procurement Agreement – GPA) для українських експортерів з’явився новий канал продажу – міжнародні публічні (державні) закупівлі. Наразі українські компанії можуть брати участь у публічних закупівлях 48 країн-учасниць GPA на умовах недискримінації та рівного ставлення до місцевих й іноземних компаній.

https://export.gov.ua/69-mizhnarodni_publichni_zakupivli.

Платформа з просування українського малого та середнього бізнесу за кордоном – Do Business With В2В-платформа) дає можливість іноземним замовникам працювати з перевіреними малими та середніми бізнесами з України, а українським підприємцям – отримати нові контракти із західними компаніями.

https://www.dobizwithua.com/.

Підприємства-експортери можуть отримати беззаставну позику на умовах програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Банки зможуть надавати таке фінансування, застрахувавши кредит в «Експортно-кредитному агентстві» (ЕКА).

З метою отримання консультації та отримання більш детальної інформації щодо можливостей та послуг ЕКА, будь ласка, заповніть форму – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8JN5wiSLvKIhmePc2mHroHwQKrGLy8lmoxceQuAMSS6T_Gw/viewform.

Кабінет Міністрів України затвердив нові правила експорту низки сільськогосподарських та інших товарів. З повним переліком товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2022 рік можна ознайомитися за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1424-2021-%D0%BF#Text?fbclid=IwAR2nNGGfD79InA4uhpUdZ2n9FQpiUiDmHXQffWCMO5UVoI8ca-2rA8YToR0.

З метою збільшення присутності українських компаній на міжнародних заходах передбачена допомога малому та середньому бізнесу в організації участі у міжнародних виставкових заходах у складі Колективних стендів України.

Календар виставок https://export.gov.ua/event?format=3 та місій  https://export.gov.ua/event?format=4.

Як оцінити експортний потенціал компанії та дослідити іноземний ринок? Як розробити та втілити експортну стратегію? Як підготувати власний продукт до експорту та здійснити митне оформлення товарів? Відповіді на ці та інші запитання дадуть викладачі в межах «Курсу на експорт». Видавець: Prometheus за посиланням https://export.gov.ua/education/110-kurs_na_eksport.

Документи

Послуги з організації виставок
Експорт в умовах війни