Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Всі дошкільні навчальні заклади Житомира готують відповідно до нових технологічних норм

30.03.2023
Всі дошкільні навчальні заклади Житомира готують відповідно до нових технологічних норм
П’ятирічна Марійка найбільше полюбляє їсти у садочку картопляне пюре з котлеткою і чекає на підвечірок. «Смачно!», — каже дівчинка й щедро вмочує шматок сирної запіканки у журавлиний сироп. Корисний смаколик із морквяно-родзинковим салатом до вподоби й Сашку. «Майже шість», — каже хлопчина про свій вік, посміхається й стверджувально хитає головою на запитання: «чи подобається їжа у садочку?»
«Діти другий рік харчуються за новим меню. Різноманітні рулети, борщ з галушками, чорносливом, кремсупи, салати, багато сухофруктів… Але найбільше полюбляють хрумкотіти свіжими овочами», — говорить вихователька старшої групи «Сонечко» Наталія Малець. «До корисної їжі діти привчають своїх батьків! — продовжує вихователька.
360 технологічних карток лише на весняне меню, яке змінюється відповідно до сезону. «Маємо наступну практику: батьки цікавляться рецептами приготування страв, бо діти вимагають готувати їх вдома! У цілому, оновлена система харчування впроваджена у всій Україні з 1 січня 2022 року. Ми ні на йоту не відійшли від оновленого меню, коли дитячі садочки запрацювали навесні минулого року, бо готувалися до нової системи 8 місяців. Сьогодні всі дошкільні навчальні заклади Житомира готують відповідно до нових технологічних норм», — говорить перша заступниця директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко й ділиться власними смаками. Каже, у дитинстві в садочку не полюбилося какао. А от якби тоді пропонували таку запіканку й кисіль — не відмовлялася б.
«Система НАССР для їдальні задача не з легких, адже для забезпечення всіх вимог системи, необхідно продумати всі технологічні процеси до дрібниць. Але ми бачимо й сьогодні наочно переконалися, що у закладах освіти міста з цим немає проблем. Діти із задоволенням перейшли на новий формат харчування. А менше солі й цукру додають стравам смаку й користі», — сказала Марія Місюрова.