Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Музичній школі імені Святослава Ріхтера відбувся випускний вечір

24.05.2023
У Музичній школі імені Святослава Ріхтера відбувся випускний вечір

Цьогорічний випуск налічує понад 50 учнів. Це випускники різних напрямків: музичне мистецтво, хоровий спів, сольний спів, а також образотворче мистецтво.  

Окрім музичної освіти, у школі можна здобути і художню освіту. Працює відділ образотворчого мистецтва, де навчаються діти віком від 6 до 10 років, які згодом мають можливість вступити до художньої школи ім. В. Шкуринського. Роботи випускників цього напряму також були представлені на заході.

15-річна Дарина – випускниця школи по класу фортепіано. «У мене теплі спогади про навчання у школі. Мені подобалося виступати на концертах. Було багато цікавого, веселого і, звичайно, повчального. Нещодавно ми їздили з хором на конкурс до Кам’янця-Подільського. Зайняли перше місце. Я буду продовжувати грати на музичних інструментах» – розповідає дівчина.

Катя також закінчує навчання. Її старший брат займався музикою, тому дівчинка також захотіла навчатися у музичній школі.  «Ми багато виступали особливо у молодших класах. Вигравали у конкурсах та фестивалях. Їздили виступати до Києва. Запам’яталися концерти і емоції, які мене переповнювали»,  – розповідає Катя.

15-річний Ілля – випускник школи по класу духових інструментів. На навчання його свого часу привели батьки. Хлопець грає на саксофоні. «Мені дуже сподобалися духові інструменти, тому що вони голосні і приємно звучать. Для гри на саксофоні треба мати гарний слух, а також дихання. Ці навички потрібно розвивати із самого початку навчання. Найяскравіший мій спогад – це наша нещодавня поїздка до Кам’янця-Подільського. Там я грав на блок флейті. Пізніше я, можливо, зроблю собі тату з музичними символами на спогад про навчання у школі», – каже Ілля

Нещодавно учні школи брали участь у VІ Всеукраїнському музичному конкурсі «MusicUniFest-2023» у Кам’янці-Подільському, де здобули 8 призових місць. 

«Ми виступали у категоріях хоровий спів та академічний спів (сольний та дуети). Через пандемію та війну впродовж трьох років у нас практично не було виступів. Враження у дітей неймовірні. Для нас також провели екскурсію до органного залу. Це один із найстаріших органів Європи», – розповідає викладач хорового та сольного співу Аліна Колодзінська.

За словами директорки школи, заслуженого працівника культури України Людмили Кочевенко, 2022-2023 навчальний рік видався дуже складним для мистецьких та загальноосвітніх шкіл і для усієї країни загалом. «Діти, які цього року завершують навчання – це просто герої. Тішуся тим, що у нас в школі багато учнів, з них більше 80% займаються очно. Після ковіду батьки зрозуміли, що онлайн-заняття не приносять тих результатів, які можуть принести заняття, які проходять наживо в школі. Неможливо передати всі тонкощі професійної майстерності гри, якщо бачиш дитину лише на екрані. Цього року випускається багато піаністів, гітаристів, а також баяністи, скрипалі, віолончелісти, учні сольного співу. Очікуємо, що до нас прийде багато дітей на новий навчальний рік. На вебсайті школи вже є оголошення про набір учнів: msr.zt.ua». 

Випускники влаштували святковий концерт.

«Люди скучили за живою музикою. Діти хочуть грати на сцені для батьків, викладачів та гостей. Дуже хочеться таким чином хоч на хвилинку повернутися до мирного життя. Ми – мистецька школа. Ми навчаємо дітей. Адже це наше майбутнє. Не можна зупинити дитинство. Не можна зупинити життя. Викладачі і батьки – ми повинні дати дітям усе, на що вони мають право, навіть у ці страшні, нелегкі часи. Віримо у Перемогу!», – наголошує пані Людмила