Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, з’явилося авто

24.05.2023
У мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, з’явилося авто

Машину на безоплатній основі було передано від USAID's Bureau for Humanitarian Assistance .

Мобільна бригада надає безоплатну соціально-психологічну допомогу постраждалим від гендерно зумовленого насильства, у тому числі домашнього, а за потреби направляє їх до інших спеціалізованих служб, зокрема, до кризової кімнати. Члени мобільної команди організовують надання соціально-психологічної підтримки та допомоги відповідно до потреб постраждалої особи. Мобільна бригада функціонує на базі Житомирського міського центру соціальних служб міської ради за сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення та ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Виїзди мобільної бригади бувають як і плановими, так і екстреними, якщо є загроза життю та здоров’ю

«У разі надходження сигнальних повідомлень про вчинення насильства в сім’ї, побутові сварки нам дається 3 дні на відпрацювання. Але ми зазвичай відпрацьовуємо за день-два. Проте у випадках вчинення насильства у присутності дитини або над дитиною, жорстокого поводження з дитиною у нас тільки 24 години. Тобто ми отримали повідомлення і одразу на виїзд. Тут ми не маємо ні законного, ні морального права відтягувати», – пояснює директорка Житомирського міського центру соціальних служб міської ради Ольга Юрченко.

За її словами, впродовж перших місяців від початку повномасштабної війни спостерігалося значне зменшення кількості звернень. Проте уже в травні 2022 року відбувся сплеск. Звернень багато, а їх опрацювання – це дуже складна і комплексна робота. Адже повинні  включатися всі наявні механізми, всі суб’єкти соціальної роботи для надання якісної допомоги постраждалим та запобігання насильству у майбутньому.

Телефон мобільної бригади: 050 5275687

Адреса: м-н Польовий,8, каб.101