Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Вирізають, клеять, монтують, досліджують: дні сталої енергії - для дітей

20.06.2023
Вирізають, клеять, монтують, досліджують: дні сталої енергії - для дітей

Вирізають, клеять, монтують, малюють, плетуть, досліджують… У Житомирському міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді гамірно й цікаво: тут проходять заходи екологічного спрямування для дітей. У Житомирській громаді стартував Європейський тиждень  сталої енергії.

Дерев’яні рейки, три деталі з пінопласту та гумка – це все, що  знадобилося юним конструкторам для того, аби власноруч створити найпростіший літальний апарат. 30 хвилин – і діти впоралися із завданням, потому за допомогою гумки запускають  результати технічної творчості.

«Ми створюємо найпростіший літачок. Рейки та пінопласт ми закріплюємо гарячим клеєм, оформляємо кольоровим скотчем та запускаємо за допомогою гумки», - розповідає 13-річний  Максим Андрієць. Хлопець має дворічний досвід технічного дизайну – відвідує спеціальний  гурток, де  вчать виготовляти різну техніку: літаки, космічні апарати, ракети, автомобілі. Максим уже створив грузовик, легковий автомобіль, гвинтокрил, а також  ракету, яка в наступному році буде представлена на виставці обласного рівня. «Цьогоріч я змагався у конкурсі  із судномоделювання, а зараз  працюю над радіокерованою судномоделлю», - розповідає дослідник.

Те, як берегти природу, малеча сьогодні відображає малюнками на асфальті. Діти змагаються і  в конкурсі з цифрового малюнку та тематичних замальовках.

Із завданням майстеркласу з виготовлення вітрячків усі впоралися  на відмінно. Восьмирічний Тимофійко Олійник  вирізає  із паперу по конуру вітрячок, потім з’єднує частини клеєм та проколює отвір. Каже, іграшка-вертушка  має назву «Бджілка», бо вітрячок завжди крутиться. А дев’ятирічна  Аніта Гончарук вже завершила свою вертушку. «Вітряк – це млин, що використовує силу вітру. Альтернативна енергетика – це чиста енергетика, яка не шкодить здоров’ю», -  впевнено каже дівчинка.

Також юні експериментатори проводять досліди з електронним конструктором, демонструють конструкції з LEGO та створюють екомістечко. Заходи спрямовані на підвищення культури енергозбереження у дітей та проводяться за фінансової підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії та європейської ініціативи «Угода мерів-Схід».