Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Велошкола з безпеки руху для дітей: у житомирському ліцеї №19 відбулись навчання в межах Європейського тижня сталої енергії

22.06.2023
Велошкола з безпеки руху для дітей: у житомирському ліцеї №19 відбулись навчання в межах Європейського тижня сталої енергії
Дванадцятирічний Даня каже: «Займаюся велоспортом з шести років, часто брав участь в різних змаганнях. І хоча професійно я займаюся іншим видом спорту, кататись на велосипеді – моє основне хобі. Можу долати за один день 50-100 км, об’їхавши майже весь Житомир».
 
Його однокласник, дванадцятирічний Давид, також їздить на велосипеді з шести років: «Я їжджу більше 50км/год, і це основний спорт, яким я займаюсь та планую займатися в подальшому. Очікую дізнатись більше правил дорожнього руху та навчитись правильно їздити», – поділився юнак.
Аліна Кундіч, яка представляє громадську організацію «Асоціація велосипедистів Житомирщини», сказала: «Кількість велосипедистів росте. Велосипед актуальний для нашого міста, адже у нас дуже короткі відстані, але, на жаль, ми посідаємо останнє місце по розвитку велосипедної інфраструктури серед обласних центрів України. Сьогодні в рамках Днів енергії ми проводимо велосипедну школу для наймолодших учасників дорожнього руху, учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Ми повинні пам’ятати, що діти – найбільш уразливі учасники дорожнього руху, а тому про їхню безпеку і комфорт треба дбати. Варто починати з освіти, щоб вони знали базові правила і вимоги, як мають працювати велосипедисти і дотримуватись їх».
 
Велошкола — захід, який присвячений переходу міста до кліматичної нейтральності до 2050 року.
 
Організатором велосипедної школи став Департамент економічного розвитку Житомирської міської ради спільно з громадською організацією «Асоціація велосипедистів Житомирщини».
Велошкола проводиться не вперше, а постійно, — в різних школах міста, які хочуть розвивати велосипед як транспорт та дбають про безпечне пересування учасників дорожнього руху.
 
Зокрема одними з перших загальноосвітніх закладів були школи-учасниці проєкту «TUMI: шлях до школи».
Під час велошколи учасники дізнались:
  • як перевірити справність двоколісного велосипеда перед поїздкою та як доглядати за ним;
  • яким має бути екіпірування велосипедиста на дорозі та чому важливо бути видимими у темну пору доби;
  • основні правила дорожнього руху, яких мають дотримуватись велосипедисти.
Також учасників взяли участь у вікторині з призами для закріплення теорії. Завершились заняття практикою — спільним велозаїздом дітей з досвідченими велосипедистами.
Варто також підкреслити і те, що використання велосипеда як транспорту сприяє досягненню 12 з 17 Цілей сталого розвитку ООН. А тому дуже важливо продовжувати розробки вело-концепцій та долучатись до заходів, спрямованих на підвищення обізнаності використання велосипеда як дітей, так і дорослих.
 
Захід відбувся за фінансової підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва та безпосередньо проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II», який фінансується урядами Швейцарії та Німеччини.
 
Довідка:
Проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Подільський район Києва, Полтава, Мелітополь та Харків. Проєкт фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і клімат, сталий економічний розвиток. Також особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.
Швейцарська програма співробітництва в Україні працює під егідою Посольства Швейцарії в Україні та спрямовує свою роботу на підтримку чотирьох основних напрямів: мир, захист, демократичні інститути, сталий розвиток міст, малі та середні підприємства і конкурентоспроможність, а також охорона здоров’я.