Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Осередок дистанційного навчання – для дітей, що потребують гнучкої форми здобуття освіти

23.06.2023
Осередок дистанційного навчання – для дітей, що потребують гнучкої форми  здобуття освіти

У Житомирській громаді з початку нового навчального року впроваджують нову освітню послугу  – дистанційне навчання як окрему форму здобуття освіти. Вона розрахована насамперед для житомирських дітей, що перебувають за межами України та потребують гнучкого графіка здобуття освіти.

«Цей навчальний рік показав, що є вразлива категорія дітей, які проживають за кордоном. Ми маємо забезпечити їм право на безперервність освіти та можливість навчатися за українськими програмами», - говорить заступниця міського голови Марія Місюрова.

На сьогодні за  межами України перебуває майже 4,6 тисячі  житомирських дітей шкільного віку. Найбільше - в Данії, Нідерландах, Великобританії, Іспанії та Фінляндії. Законодавство країн зобов’язує їх відвідувати освітні заклади в країні перебування. В департаменті освіти кажуть: треба зробити все, аби діти не втратили зв'язок з Україною і мали змогу вчитися за українськими освітніми програмами. Саме тому на базі Ліцею №4  і створюють осередок дистанційного навчання.  Для цього у закладі є все необхідне: відповідні технології, обладнання та готовність педагогів працювати дистанційно. Таке навчання організовується  як синхронно (онлайн уроки через Інтернет), так і асинхронно (коли дитина у зручний для неї час має змогу працювати і спілкуватися з вчителем опосередковано).

Таким чином, діти, що за кордоном, матимуть змогу вчитися дистанційно в українській школі, коли їм зручно. Як правило, це друга половина дня, бо до обіду відвідують освітні заклади в країні перебування.

В українському законодавстві дистанційне навчання як окрема форма  здобуття освіти існує давно. За Положенням, така модель навчання організовується для учнів, які фізично не можуть відвідувати навчальний заклад, а також для талановитих дітей, які, до прикладу, професійно займаються спортом і мають свій графік  тренувань.

 В департаменті освіти наголошують: тільки батьки мають право обирати форму навчання для  своєї дитини. Тому в закладах загальної середньої освіти організовуються опитувння батьків.

У 2023/2024 навчальному році форми здобуття освіти залишаються такими ж, що були в попередньому. У серпні керівник закладу проведе опитування батьків, які визначаться з моделлю навчання для дитини:

-очне навчання (коли учень відвідує заклад), 

-очне навчання з елементами дистанційних технологій (коли учень вчиться вдома, але розклад та навчальний план збігається з очним). Йдеться про  навчання, яке  помилково називали «дистанційкою», бо це не окрема форма навчання,  

-педагогічний патронаж (для дітей, які за станом здоров’я не можуть щодня відвідувати школу й навчатися в колективі),

- сімейна форма навчання (батьки самі навчають дітей, учнів атестують двічі на рік),

-екстернат (учень вчиться самостійно, один раз наприкінці року атестується).

- дистанційна форма як окрема форма на базі ліцею №4 (гнучкий графік здобуття освіти, можливість вчитися синхронно та асинхронно)

Важливо: 1. дистанційне навчання як окрема форма організовується насамперед для житомирських дітей, які потребують гнучкого графіка здобуття освіти, наприклад, перебувають за кордоном. Якщо ж дитина повертається в Україну, вона у будь-який момент може  повернутися у заклад, який відвідувала раніше.

2. Модель очного навчання з використанням дистанційних технологій організовується у житомирських ліцеях, якщо у паралелях класів кількість дітей, які виявили бажання вчитися очно за дистанційними технологіями, така, що дає змогу сформувати клас. Якщо ж тільки декілька дітей виявили бажання вчитися за дистанційними технологіями – тоді керівник закладу може запропонувати за згодою батьків перейти вчитися  в осередок дистанційної освіти, що на базі ліцею №4  з можливістю у будь-коли повернення у заклад.