Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У призначенні виплат для ВПО – новий порядок: що змінилося

17.07.2023
У призначенні виплат для ВПО – новий порядок: що змінилося

У порядку призначення виплат для ВПО прийняті зміни. Про це розповіли в департаменті соціальної політики міської ради. «Найбільш незахищені громадяни та  родини у скруті й надалі отримуватимуть підтримку. 11 липняУряд прийняв постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО.Постанова  уточнює параметри надання підтримки для осіб, які  через війну втратили житло або вимушені були залишити власні домівки й переселитися з місць, де ведуться бойові дії або з тимчасово окупованих територій», -  кажуть у департаменті та детально роз’яснюють, що змінилося:

По-перше, посилюється фокус на тих, хто знаходиться в складних життєвих обставинах. Виплати отримуватимуть саме внутрішньо переміщені особи, а не ті, хто виїхав жити за кордон чи повернувся додому.

По-друге, автоматично з 1 серпня продовжаться виплати на пів року.

По-третє, запроваджуються виплати для ВПО, які народились вже після переміщення.

Чи всім ВПО продовжаться виплати на пів року?

Допомога не перепризначатиметься, якщо особа перебуває за кордоном понад 30 днів поспіль без обгрунтованих причин, повернулася  до покинутого місця проживання , відбуває покарання в місцях позбавлення волі, засуджена за колабораціонізм.

Куди звертатися?

Продовження виплат відбувається автоматично, без звернення громадян. Якщо ж виплату не перепризначено з якоїсь із зазначених причин – орган соціального захисту повідомить про це.

 

З  1 вересня  посилюється фокус допомоги на тих,  хто перебуває в складних життєвих обставинах. Що це означає?

Кому не сплачуватиметься допомога?

  • Тим, хто придбав траспортний засіб з роком випуску менше 5-ти. Сюди не входять авто, придбані волонтерами і передані для потреб держави);
  • тим, хто придбав земельну ділянку, квартиру, будинок, інше нерухоме майно, іноземну валюту на суму більше ніж 100 тис. грн  (крім пожертв від благодійних організацій або оплати медичних, освітніх, соціальних послуг);
  •  хто має на депозитному рахунку  більше ніж 100 тис. грн;
  •  у кого у власності  є ціле житло, яке знаходиться поза зоною (можливих) бойових дій чи на неокупованих  територіях площею більш як 13, 65 кв.м на особу.

Якщо ВПО звернулися за допомогою після 1 серпня?

Вони можуть отримати допомогу 6+6 місяців, якщо середньомісячний сукупний дохід на одну ВПО не перевищує 8372 грн, а у складі сім’ї є:

  • люди працездатного віку, які доглядають за дітьми до 6 років;
  • люди з інвалідністю;
  • люди, які сприяли своїй економічній самостійності та середньомісячний дохід яких не перевищує 6279 грн;
  • люди, які отримують пенсію, що не перевищує 6279 грн;
  • люди, які мають трьох  і більше дітей віком до 18 років та доглядають за ними;
  • люди, які доглядають за особами з інвалідністю I групи, дітьми з інвалідністю, людьми з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, людьми, які досягли 80-річного віку;
  • студенти, які навчаються за денною або дуальною формою і не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках;
  • люди, які надають соціальні послуги та отримують за це компенсацію.

За розміром фінансування з державного бюджету допомога на проживання для ВПО – одна з найбільших програм: у цьому році передбачено в держбюджеті 57 млрд грн. Наразі фінансуються виплати для понад 2,6 млн осіб.

Отже, нова постанова врегульовує деякі питання щодо ВПО зважаючи на їх майновий стан та територіальну прив'язку.