Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Новий формат та сучасний підхід до обговорення — освітяни Житомира провели щорічну серпневу конференцію

30.08.2023
Новий формат та сучасний підхід до обговорення — освітяни Житомира провели щорічну серпневу конференцію

Цьогорічна освітянська конференція відбулася у формі дискусійних панелей. Ліцей № 31 підготував бачення реалізації програми предмета «Захист України». Заклади професійно-технічної освіти презентували панель «Моя професія — мій бренд». Вчителі історії ліцеїв № 7, 4, 21 та 25 підготували спільну з учнями презентацію — «Іван Огієнко». До панелей серпневої конференції долучилися і школа юних десантників, і фахівці ДСНС та поліцейські, і Житомирський медичний інститут та позашкілля. Словом, для кожного створено куточок, який міг зацікавити. 

До офіційної частини теж підійшли творчо. Напочатку сцена зазвучала голосами літературного марафону «Відсіч». Декламували авторські вірші, написані дітьми у війні. «Виступали діти й читали власні тексти. Важкі вірші про війну… Важкі слова про біль, трагедії, сигнали тривоги… Прості колись запитання від дітей сьогодні звучать важко: за що? чому? І я переконаний, дітям потрібно пояснювати — ми не воюємо з людьми. Це змагання зі звіром. Імперським монстром. І лише така дисципліна, як історія, здатна пояснити дітям, що імперії живуть на крові, але їм приходить кінець. Вони залишаються в історії, але зникають з лиця землі, бо у страху і насилля немає шансів на розвиток», — сказав Сергій Сухомлин. Міський голова також додав, що сьогодні надважливим є процес психологічної підтримки дітей, особливо тих, хто має втрати у родині. «Ми всі маємо працювати над тим, щоб діти «вийшли» з війни ментально здоровими», — додав міський голова.

 Цього року на очне навчання зареєструвалося 29 тисяч 316 учнів. Тоді як у 2022-му офлайн навчалося 11 тисяч 909 дітей.
«Це наш синергетичний продукт. Всі зусилля були на те, щоб повернути дітей до школи. Роки коронавірусу показали, що освіта є справжньою, коли є освітнє середовище, коли є живе слово вчителя. Це і є повноцінне навчання. Потім прийшла нова чума — росія. Ми прийняли всі виклики, ми робили все, аби діти повернулись до навчання офлайн. У нас було 40% дітей офлайн. Не всі батьки довіряли. Хоча вже тоді 70% укриттів були готові. Вже з січня 2023 довіри стало більше. І вже в травні 60% дітей навчались за партами, 40% —  дистанційно. Цього навчального року ми прогнозуємо показник у 90% дітей на очному навчанні. Нам довіряє держава, довіряють батьки. Маємо виправдати ці очікування і робимо для цього все можливе», — сказав директор департаменту освіти ЖМР Валентин Арендарчук. 

І додає: «Ми першими розробили алгоритм безпеки, не чекаючи жодних вказівок та інструкцій. Аби дітям надати безпечне освітнє середовище. Виклики є завжди. Але вони нас ніколи не заводять в розпач та сум. Всім викликам ми покажемо наш «оскал». А діти бачитимуть наші посмішки».

Станом на минулий рік заклади освіти міста мали близько 20 тисяч квадратних метрів укриттів. Цього року їх вдалося збільшити до 31-ї тисячі. 
«Ми зробили всі умови, аби забезпечити навчання в умовах війни - якісне, безпечне та комфортне. Це спільна робота. Робота кожного працівника кожного навчального закладу. Все починається з безпеки, і все закінчується безпекою. Безпека — це захист, який нам дає можливість перебувати в тому чи іншому середовищі. Важливо забезпечити і психологічний комфорт дитини. У нас зараз 1000 діток переселенців. «Прийомка» навчальних закладів цього року була найбільш вимоглива, ніж будь-коли. Освіта, діти — це завжди відповідальність. Але в умовах війни — в рази більша відповідальність», — Світлана Ковтуненко, перша заступниця директора департаменту освіти ЖМР. 

«Офлайн навчання — наше все. Слово «наука» має звучати щодня. Має бути живе слово вчителя. Сьогодні відбувається народження нашої держави. І це завдяки ЗСУ. Вони — перші. А ви, освітяни, поруч. Ви майбутнє, ви працюєте з нашими дітками. ЗСУ та освіта. Найкращі. Головні», — Людмила Зубко, депутатка ЖМР, голова постійної депутатської комісії з соціально-гуманітарних питань.

«Освітяни за останні 4 роки постійно знаходилися у «режимі» викликів. Ковід переформатував освіту на дистанцію. Повномасштабна змусила навчитися викладати і виховувати дітей у сховищах. Але ви не просто впоралися. Ви стали взірцем єдності, сили та єднання. Дякую вам!», — заступниця міського голови Марія Місюрова. 

Статистика цього навчального року: загальна кількість учнів — 32 тисячі 380. На очне навчання зареєструвалося 29 тисяч 316 дітей. У дистанційному осередку освіти навчатиметься близько 100 учнів. Індивідуальну форму навчання обрали 3 064 школярі. У перший клас піде 2 732 колишніх дошкільнят. За кордоном лишається 3 200 учнів. «Після Перемоги нас чекатиме ще одне важке випробування — повернення наших людей, наших дітей з-за кордону. Сьогодні 3 200 наших діток не повернулися у наші школи. А це три великі школи… Але я точно знаю одне — ми сильні і зможемо все!», — сказав міський голова.