Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

06-07 вересня в місті проходить семінар-тренінг «Роль і завдання поліції в місцевій системі запобігання та протидії домашньому насильству»

07.09.2023
06-07 вересня в місті проходить семінар-тренінг «Роль і завдання поліції в місцевій системі запобігання та протидії домашньому насильству»

Захід відбувається в рамках впровадження в місті проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» Фонду ООН в галузі народонаселення (UNFPA) в Україні.

Організаторами тренінгу виступили Фонд ООН в галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству». Тренери - Олена Ковальова, професор Одеського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, та Олександр Свідро, начальник відділу координації управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, підполковник поліції.

Участь у другому дні тренінгу взяли керівниця Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі Людмила Марчук, яка презентувала діяльність міських спеціалізованих служб підтримки для постраждалих осіб, та муніципальна консультантка проєкту Марія Хабарова. Під час зустрічі проаналізовано місцеву систему запобігання та протидії домашньому насильству та обговорено важливі аспекти взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у даній сфері.

           

Додаткова інформація:

Житомирська міська територіальна громада відібрана для участі у проєкті Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» у 2023 році. Метою проєкту є розбудова муніципальних систем запобігання та протидії домашньому і гендерно зумовленому насильству, посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Проєкт передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

На даний час участь у Проєкті бере 45 міст та територіальних громад України.