Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі запрацювала урбаншкола

22.09.2023
 У Житомирі запрацювала урбаншкола

В межах урбаншколи архітектори, експерти з міського планування, спеціалісти з географії, демографії, економіки, екології, соціологи, політологи, антропологи та проактивні містяни напрацьовують технічне завдання парку «Замкова гора».

«Замкова гора – особливий мікрорайон нашого міста. Це те місце, де зранку ти можеш попити каву під передзвін храмів, де ти можеш прогулятися з дитиною біля відомого «каменю» — місця, де засновано Житомир. Ця локація самодостатня в розрізі змін історичних подій. І наше з вами завдання – зробити все, щоб зберегти те, що ми маємо. Дуже хочеться, щоб там залишилась  камерна атмосфера, щоб містяни хотіли приходити туди щодня, щоб це місце стало туристично привабливим», — говорить перша заступниця міського голови,  Світлана Ольшанська.

Мета урбаншколи — активізація діяльності житомирських урбаністичних ініціатив, налагодження продуктивної комунікації між містом та активними містянами й містянками. Спільні пропозиції під керівництвом досвідчених менторів та експертів стануть основою для створення технічного завдання, яке згодом буде передано на розгляд та затвердження  архітектурно-містобудівної ради.

«Як показує практика і досвід, саме спільно з містянами, саме у співпраці і взаємодії створюється чудова енергія і синергія, яка дозволяє досягати надзвичайних результатів, які потім приймаються громадою і створюється якісний продукт. Це не лише про громадські простори, а й про створення стратегічних документів, про якісні зміни на локальному рівні, таких яких створення міні просторів у дворах будинків. Але ця трансформація може  бути тільки у співпраці з громадою, після вивчення її потреб та запитів. Тільки так ми можемо змінити місто на краще. І думати про зміни у місті після нашої Перемоги ми маємо вже зараз», – зазначає  Ірина Мілаш, координаторка проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II» в м. Житомирі, GIZ, Ірина Мілаш.

Урбаншкола проходить за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії.