Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Представники 30 громад України діляться досвідом подолання викликів у відновленні та відбудові територій

02.11.2023
Представники 30 громад України діляться досвідом подолання викликів у відновленні та відбудові територій

Діалоговий захід з питань відновлення муніципальної інфраструктури відбувся в Житомирі.

Семінар проходив за участі представників муніципалітетів Сумської, Харківськоїї, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Херсонської, Одеської, Полтавської, Черкаської, Чернівецької, Хмельницької, Рівненської та  Запорізької областей. Організатор - Асоціація міст України.

Головна мета – обговорення актуальних питань діяльності органів місцевого самоврядування з питань відновлення муніципальної інфраструктури, зокрема щодо планування відновлення та розвитку територіальних громад, обстеження й оцінки шкоди та збитків, роботи з цифровими інструментами у сфері відбудови, реалізації міжмуніципального та публічно- приватного партнерства у будівництві та відбудові об'єктів, реалізації механізму компенсації за пошкоджене та зруйноване житло.

«Завдяки Асоціації міст України ми маємо можливість спільно обговорити питання відновлення та розвитку громад. І слово «відновлення» – це не тільки, мабуть, про «відновити те, що зруйновано», а ми маємо з вами попрацювати над тим, якими будуть наші громади. Відбудова має відповідати всім нормам, а найголовніше – потребам громади і тим запитам, які сьогодні є у нас», - говорить Світлана Ольшанська, перша заступниця міського голови.

«Близько 600 громад підпадають під критерії територій відновлення в наслідок російської агресії. І в законі записано, що ці територіальні громади, які належать до територій відновлення, повинні розробити стратегії розвитку територіальної громади на період до 2027-го року та плани відновлення. Стратегія розвитку – це такий глибокий аналітичний документ, який передбачає значний збір інформацій, багато обговорень з громадськістю. Передбачає аналіз даних, аналіз сильних та слабких сторін, аналіз загроз, аналіз можливостей для того, щоб визначити технічне бачення розвитку територіальної громади на перспективу», - зазначає Тетяна Мельник, експертка АМУ з питань відновлення муніципальної інфраструктури.

Перший день діалогового заходу - робота у тематичних панелях:

- планування відновлення та розвитку територіальних громад;

- передумови інклюзивного відновлення громад: методичні рекомендації;

- обсяг шкоди та збитків;

- робота з Реєстром пошкодженого майна;

- міжмуніципальне та публічно-приватне партнерство у будівництві та відбудові об'єктів інфраструктури;

- компенсація за погоджене та зруйноване майно.

Наступного дня учасники заходу ознайомляться з об'єктами відновлення муніципальної інфраструктури.