Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Вихованців підліткового клубу «Пролісок» вчили правилам мінної системи

17.11.2023
Вихованців підліткового клубу «Пролісок» вчили правилам мінної системи

До підліткового клубу «Пролісок» Міського культурно-спортивного центру, завітали працівники ДСНС та Товариства Червоного Хреста.

Вихованці клубу — діти з інвалідністю. «В такий нелегкий час ці діти  мають знати необхідні речі. А їхні батьки вміти їх заспокоїти під час повітряної тривоги, надати першу допомогу та застерегти від небезпечних предметів», — сказала педагогиня-організаторка підліткового клубу Ганна Гвоздицька.

З дітьми працювала психологиня ДСНС Олена Вакульчук: «Ми робили «піццу». Це спеціальна вправа на заземлення. Приміряючи ковпак піцайоло, кожен клеїв різноманітні «інгредієнти» на страву. Батькам порадила виконувати й інші вправи, які допомагають абстрагуватися від проблеми, заспокоїтися».

Анастасія Гейзе, фахівчиня відділу агітаційно-пропагандистської роботи головного управління ДСНС України у Житомирській області, докладно ознайомила дітей з правилами пожежної та мінної безпеки, а також нагадала, як варто поводити себе під час новорічних свят: «Я розповіла про різні види мін, показала зовнішній вигляд офіційних маркувальних знаків замінованих територій. Навела приклади саморобних вибухових пристроїв».

Тренерка з першої допомоги Товариства Червоного Хреста Жанна Алексейчук вчила алгоритму надання першої допомоги, а батьків — правилам реанімаційних заходів. Кожен охочий міг застосувати набуті вміння на практиці.

Валентина Бондар — мама Максима, одного з відвідувачів клубу, сказала: «Вражена роботою ДСНС та Червоного Хреста: фахівці готують дітей до сучасних реалій. Це дуже корисно, адже в житті бувають різні ситуації. Ми переконалися, що дітям це цікаво, вони активно включалися у роботу».