Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Пліч-о-пліч з Україною: завершився проєкт, у межах якого житомирські фахівці у сфері психічного здоров’я підвищували свою компетентність

27.11.2023
Пліч-о-пліч з Україною:  завершився проєкт, у межах якого житомирські фахівці у сфері психічного здоров’я підвищували свою компетентність

Знання, які  так необхідні сьогодні Україні, здобули учасники міжнародного проєкту "Підвищення доступності системи охорони здоров'я та покращення якості медичної та соціальної допомоги у сфері психічного здоров'я".  Це — ще одна важлива допомога  від Польщі Україні.

Сергій Сухомлин називає проєкт надважливим для нашої країни.

"Сьогодні дівчата та хлопці на фронті, і їхнє повернення до мирного життя після  боїв та  поранень  стане   випробуванням для них  та їхніх родин. Допомогти та підтримати —  наш обов'язок",— каже міський голова.

Сьогодні у Житомирі вручили сертифікати учасникам проєкту.

Пані Аґєшка  Ґуральська, Тимчасово повірена у справах Республіки Польща в Україні,  переконана: ці знання допоможуть не тільки Україні, а й Європі.

"Адже ми з вами в одному просторі. І важливо, щоб у нас було європейське здорове та протреноване суспільство, яке справляється з  травмами професійно та готове до наступних етапів після війни", — говорить Аґнєшка Ґуральська.

Ярослав Весельський — один із учасників навчальної групи і  нинішній захисник  України. Каже, проєкт дав високі знання, які необхідні фахівцю, що психологічно допомагає людям у кризових станах, наприклад,  переживають втрату. Зараз Ярослав служить в лавах Нацгвардії і вже з  очима військового каже: проєкт надзвичайно цінний для України.

Людмила, військова психологиня, працює з військовослужбовцями та членами їхніх родин.

"Проєкт надав інструментарій, впевненість та підтримку  психологів, щоб ми були дієвими та корисними для наших людей, — говорить  психологиня. —  Кризи бувають різні.  Та наразі  ми всі  перебуваємо в кризі, бо війна торкнулася всіх людей». Каже, окрім інструментів кризової інтервенції, проєкт надав  ще й важливе розуміння:  фахівець, який допомагає іншим,  сам має бути в ресурсі.

 

Довідково:

Проєкт «Підвищення доступності системи охорони здоров’я та покращення якості медичної та соціальної допомоги у сфері психічного здоров’я» започатковано у  2021 році, про що підписано Угоду між Карітас Варшавсько-Празької єпархії та Житомирською міською радою. Група з 21 житомирських фахівців   упродовж 3-х років пройшли всебічне навчання у сфері психічного здоров’я.

Організатори Проєкту — Міністерство  закордонних справ Республіки Польща,  Міністерство охорони здоров’я  Республіки Польща, Карітас Варшавсько-Празької єпархії.