Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Знайти себе та жити далі: простір "Вільна" у Житомирі вже рік допомагає жінкам

01.03.2024
Знайти себе та жити далі: простір
Тут малюють вином і кавою. Є завжди живі квіти та багато рожевого....Кожну жінку та дівчину вислухають і зрозуміють. "Вільна" — простір зі щирим прагненням повернути жінці себе.
 
Свій емоційний та фізичний стан упродовж року тут відновили 11 тис. 672 відвідувачки. Багато з них прийшли сюди розгубленими та зневіреними, без мети та впевненості в собі. Та, звільнившись від своїх страхів, знайшли роботу чи діяльність до вподоби. А буває ще й так, що самі стають тренерками, допомагаючи вже іншим повірити в себе.
 
Так сталося з Оленою Авєркіною, переселенкою з Донеччини. Вона вимушено приїхала зі Святогірська, де через війну втратила оселю та близьких.Олена згадує, якою зневіреною прийшла до "Вільної", бо не могла знайти у Житомирі роботу, які здивовані були відвідувачки простору, побачивши жінку з Донеччини, що розмовляє чистою українською.
 
Пані Олена за професією — вчителька української мови та літератури. І завдяки "Вільній" таки змогла знайти улюблену роботу в одному із житомирських ліцеїв.
 
"Я тут розкрилася як жінка. Повірила у себе, що дуже важливо. Тепер вчу дітей у ліцеї №10. Ми з ними посіли друге місце на міському батлі з української мови. Та що там. Мене вже пів міста знає",— розповідає, не перестаючи дякувати "Вільній". Ба більше: тепер у просторі Олена вже в іншому статусі — викладає українську російськомовним жінкам, допомагаючи їм долати психологічні та мовні бар' єри у переході на українську.
 
За чим сьогодні ще приходять жінки до "Вільної", запитуємо у Віти Яремчук, соціальної працівниці простору.
 
"Одне із направлень — запобігання і протидія домашньому насильству, — розповідає. — На сьогодні великий запит консультування саме з цих питань". Каже, іноді жахає те, що доводиться пережити дівчаткам і жінкам.
" Та нам довіряють, і це тішить. У нас тісно налагоджена співпраця із безоплатною юридичною допомогою, з мобільною бригадою....", — говорить фахівчиня.
 
Жінка проходить курс, знаходить внутрішні сили й рухається далі...
 
"Приходять і говорять: а я вже влаштувалася на роботу. Цікаво, що у другу хвилю відвідувачок були й такі, хто вже започаткував і свій бізнес", — тішиться фахівчиня. Власне, для цього тут і працюють, на це і спрямовані психологічна підтримка та різні активності у "Вільній". Щоб жінка вІдновлювала свій ресурс, знову змогла повірити у себе і росла у своєму розвитку...