Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі провели навчання для енергоменеджерів бюджетних закладів громади

13.06.2024
У Житомирі провели навчання для енергоменеджерів бюджетних закладів громади

В межах проведення «Європейського тижня сталої енергії» в Житомирській міській територіальній громаді 12 червня провели навчання «Енергетична безпека: пошук альтернативних рішень» для енергоменеджерів закладів освіти, культури та охорони здоров’я громади. 

«Щорічні «Дні сталої енергії» – одне із зобов’язань Житомира в межах «Угоди мерів», учасником якої Житомир є з 2012 року. Проведенням «Днів сталої енергії» ми підкреслюємо важливість відповідального виробництва та споживання енергії для дітей, учнів, студентів, голів ОСББ та інших зацікавлених сторін для спільного пошуку рішень у сфері енергоефективності та сталого розвитку. Хочу подякувати нашим партнерам, які постійно підтримують нашу громаду і надихають на проведення Європейського тижня сталої енергії «Угода мерів - Схід», Асоціації «Енергоефективні міста України» (АЕМУ). Цьогоріч заходи проходять також завдяки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією (GIZ) за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії», — заступник міського голови Олександр Шевчук.

На що звертати увагу при виборі та експлуатації бензинових та дизельних генераторів, а також про інші важливі питання організації резервного електроживлення, розповів головний енергетик одного підприємств Євген Іванченко. 

Заступники директорів та завідуючі господарством бюджетних закладів отримали відповіді на питання щодо конкретних ситуацій, які виникають при експлуатації резервних джерел живлення в закладах.

Потому присутнім представили загальні питання електроенергетики, досвід впровадження та перспективи розвитку відновлюваних джерел енергії (сонячних електростанцій, теплових насосів) в Житомирській міській територіальній громаді, зокрема про встановлення сонячних електростанцій на дахах будівель міських лікарень у 2024 році.

Фінал заходу — відзначення кращих енергоменеджерів бюджетних закладів за ефективне використання теплової енергії, ведення енергетичного енергомоніторингу та подарунки від партнерів Житомира – проєкту «Угоди мерів-Схід», АЕМУ та проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» (GIZ)

«Я дякую за щоденну роботу з дотримання комфортних умов у закладах та за зусилля, докладені в ефективне використання енергії», — директорка департаменту економічного розвитку Вікторія Сичова.