Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

В Берліні відбулась Міжнародна конференція з відновлення України – Ukraine Recovery Conference (URC2024), на якій вперше були представлені муніципалітети України зі своїми проєктами

13.06.2024
В Берліні відбулась Міжнародна конференція з відновлення України – Ukraine Recovery Conference (URC2024), на якій вперше були представлені муніципалітети України зі своїми проєктами

Житомирська громада представляла декілька проєктів: два проєкти в енергетичній сфері, реабілітаційний центр для військових, створення сучасного онкологічного відділення при КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка».

Всі три проєкти були також презентовані німецькому державному банку розвитку KFW для отримання гранту. Житомир уже має досвід співпраці з KFW по термомодернізації шкіл та садочків.

«Задача місцевих муніципалітетів та громад готуватися до відновлення, формувати команду, готувати проєкти. Виступав, розповідав як місцеве самоврядування проходить виклики повʼязані з російською агресією. Як готуємося до проходження зими в умовах майже  знищеної  балансуючої генерації», — Сергій Сухомлин

В межах Міжнародної конференції з відновлення України міський голова зустрівся з власниками приватного фонду. Йшлося про можливість встановлення газопоршневих станцій.

«Наша задача на цей рік — мати ще 30 мегават потужностей. Тому мета — встановити якомога більше таких станцій. Аби забезпечити в Житомирі відносно стабільний опалювальний сезон. Ніхто не застрахований від блекаутів в умовах війни, бо ми працюємо на одній системі. Але це додаткові важелі», — коментує міський голова.

Ще один важливий підсумок роботи Житомирської  делегації у Берліні — це зустріч із групою інвесторів, з якими пропрацьовується реалізація нового проєкту будівництва великого промислового підприємства.

«Це інвестиції у більше, ніж 200 млн євро», — додає міський голова Сергій Сухомлин.

У сфері медицини також зʼявилися нові напрацювання. Йдеться про перемовини з корпорацією IFC шодо фінансування ТЕО нового сучасного шпиталю в Житомирі.

«Це має бути шпиталь з усіма новітніми тенденціями медицини», — уточнює міський голова

В основних тематичних вимірах конференції також брали участь перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська та Катерина Молодецька, депутатка міської ради, керівниця інжинірингової школи «Noosphere»

«Велика увага на конференції у Берліні була приділена реалізації проєктів швидкого відновлення, залученню приватного сектору для відбудови та економічного зростання, прозорості та підзвітності у цих процесах. Також значний акцент зроблено на міжмуніципальній співпраці», — зазначила Світлана Ольшанська та додає: «Приємно було зафіксувати приклад чудової муніципальної співпраці, коли нас та наші проєкти приїхала підтримати команда з міста-партнера Дортмунда».