Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На міжвідомчій комісії обговорили питання гендерної рівності, протидії насильству та торгівлі людьми

17.06.2024
На міжвідомчій комісії обговорили питання гендерної рівності, протидії насильству та торгівлі людьми

Сьогодні відбулося засідання міжвідомчої комісії з координації дій щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії домашньому насильству, дискримінації за ознакою статі та торгівлі людьми.
 
Нових членів комісії ознайомили з діяльністю простору «Вільна», зокрема начальниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту Ірина Ковальчук розповіла про нову програму, яка почала діяти наприкінці травня.
 
«Програма націлена на підтримку матерів, дружин, дочок військовослужбовців. Всіх охочих ділять на три групи психоемоційної підтримки: жінки, що зазнали втрат; жінки, які знаходяться в процесі адаптації, тобто до них повернулися чоловіки; та жінки, що чекають чоловіків з фронту. З кожною групою протягом восьми занять працюють психологи та соціальні робітники. Така програма діятиме постійно», – говорить Ірина Ковальчук.
 
Також затвердили алгоритм дій закладів освіти нашої громади при виявленні домашнього насильства. Він передбачає різний підхід до ситуації в залежності від того, хто є постраждалим, – дорослий чи дитина. 
 
Представили гендерний профіль громади за 2023 рік. З ним можна ознайомитися за покликанням.
 
Наприкінці засідання були надані пропозиції щодо відзначення Всесвітнього дня боротьби із торгівлею людьми, який щороку відзначають у липні.