Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Однією з основних засад сертифікації вчителів є її добровільність

28.12.2018
Однією з основних засад сертифікації вчителів є її добровільність

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти України щодо затвердження Урядом Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників».  

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

За інформацією освітнього відомства, вже у 2019 році стартує пілотний проект сертифікації, у якому зможуть взяти участь 1 тисяча вчителів початкових класів.

При цьому, однією з основних засад сертифікації є її добровільність.

Пілотування сертифікації також продовжиться у 2020 та 2021 роках.

Єдина обов’язкова вимога до вчителів, що не змінюватиметься впродовж пілотування, – наявність стажу роботи не менше двох років.

Зареєструватись на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року.

Сертифікація вчителів складатиметься з трьох етапів: вивчення практичного досвіду роботи педагога, зовнішнє незалежне оцінювання та створення електронного портфоліо.

Результати сертифікації визначатиме спеціально створена експертна комісія при Міністерстві освіти і науки. Зокрема, комісія встановлюватиме порогові бали з двох етапів випробування: вивчення практичного досвіду та зовнішнього тестування.

У випадку, якщо з якихось причин вчитель не пройде сертифікацію, це не вплине на діяльність вчителя.

Більше про сертифікацію вчителів за посиланням: http://osvita.ua/school/reform/63041/