Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі розпочався п’ятиденний воркшоп з просторового планування

21.01.2019
У Житомирі розпочався п’ятиденний воркшоп з просторового планування

Сьогодні, 21 січня, в Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою», та Мінрегіоном України, розпочався п’ятиденний воркшоп Студії Команди Житомир.

Воркшоп «Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад» - це освітньо-практична програма для представників місцевого самоврядування та фахівців у сфері просторового планування, яку організовує CANactions School за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Це дуже гарна практика для фахівців просторового планування, адже ми пропрацьовуємо можливі варіанти розвитку територій. На сьогодні такий досвід є дуже цінним, адже ми маємо сотні об’єктів та тисячі гектарів забудови, яку потрібно трансформувати», - вважає Юрій Безбородов, головний архітектор міста Житомира.

Під час навчання фахівці у сфері просторового планування взаємодіятимуть з представниками територіальних громад та спільно напрацьовуватимуть сценарії розвитку поселень та територій ОТГ під керівництвом міжнародної команди менторів.

У підсумку учасники програми візьмуть участь у розробці концепцій територіального розвитку ОТГ, вибраних для вивчення, а також значно розширять мережу професійних контактів з провідними українськими та іноземними спеціалістами з просторового планування та представниками об’єднаних територіальних громад.

«Просторове планування для об’єднаних громад дозволяє вибудувати довготривалу політику розвитку та зростання. Але одразу розв'язання всіх проблем не приходить. Воркшоп – це черговий крок до розуміння важливості ефективної політики просторового планування», - наголошує Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру.

Учасники програми навчаються:

· Використовувати прикладні методи інтегрованого та мультимасштабного аналізу територій.

· Створювати сценарії просторового розвитку та розробляти ефективні проектно-планувальні пропозиції в різних масштабах.

· Розробляти прототипи проектів міського розвитку у взаємодії з представниками місцевого самоврядування та іншими зацікавленими сторонами.

Нагадаємо, що за підтримки Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування у 2018 році було створено Клуб земельних інтересів, до складу якого ввійшли землевпорядники з об’єднаних громад Житомирщини та фахівці органів влади та міжнародних програм.