Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомиряни можуть звертатися до управлінь соцзахисту для проведення монетизації субсидій

28.01.2019
Житомиряни можуть звертатися до  управлінь соцзахисту для проведення монетизації субсидій

З січня 2019 року в Україні розпочато запровадження надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання енергоносіїв кошти.

Про механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі розповіли фахівці департаменту соціальної політики міської ради та управлінь соціального захисту  населення Богунського та Корольовського районів.

Зокрема, начальник управління соціального захисту  населення Корольовського району Наталія Живанюк поінформувала: «Урядом 27 грудня 2018 року постановою Кабінету Міністрів №1176   внесено зміни до Положення про порядок надання населенню субсидій. Змінами визначено три етапи впровадження монетизації з 1 січня, 1 травня та 1 жовтня 2019 року».

I етап: з 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій беруть сім’ї, які звертаються за допомогою вперше;

II етап: з 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію в літній період;

III етап: з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, яка має охопити усіх отримувачів субсидій.

«Субсидія від держави надходитиме на персональний рахунок субсидіанта в Ощадбанку. Для того, щоб подати документи (заяву та декларацію) за новим зразком, заявнику необхідно обов’язково мати персональний мобільний телефон, оскільки це передбачено нашою заявою та є передумовою для подальшої співпраці з Ощадбанком. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про надходження коштів, їх використання та залишок», - додала Лілія Процюк,заступник начальника управління соціального захисту населення Корольовського району.

Перераховані кошти спрямовувамуться на оплату житлово-комунальних послуг, а все, що залишиться після їх оплати за результатами опалювального сезону, у разі економного споживання послуг, отримувачі субсидій зможуть отримати в банку готівкою та використати на власні потреби.

Всім одержувачам субсидії для призначення субсидій на неопалювальний період 2019 року обов'язково потрібно в травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи до управлінь соціального захисту населення, а також надати дозвіл на обробку персональних даних. Для тих громадян хто отримує субсидію лише  в опалювальний період необхідно звернутися в жовтні 2019 року. В Ощадбанк  звертатися не потрібно, рахунок буде відкрито автоматично.

Прийом громадян, які виявили бажання, отримувати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється управлінням соціального захисту населення Корольовського району (Площа Польова,8, кімната №100, 33-10-53) та управлінням соціального захисту населення Богунського району (вул. Перемоги, 55, кімната 105, 42-50-25). Прийомні дні з понеділка до п’ятниці з 08:00 год. до 19:00 год., а у суботу – з 09:00 год. до 13:00 год.