Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Цього дня у 2014 році загинув житомирянин, Герой Небесної Сотні Яків Зайко

18.02.2019
Цього дня у 2014 році загинув житомирянин,  Герой Небесної Сотні  Яків Зайко

Серед Героїв Небесної Сотні – четверо жителі Житомирської області. Один з них – житомирянин Яків Якович Зайко. Про Якова Зайка, який народився в Білорусі, але все своє життя присвятив боротьбі за незалежність України, знають далеко за межами Житомирщини. Яків Зайко для багатьох людей став Героєм ще під час багатолюдних мітингів у Житомирі наприкінці 80-х років минулого століття. Під час Революції Гідності Яків Якович не міг стояти осторонь. Свідома громадянська позиція та прагнення побудувати вільну і незалежну державу знову підняли активіста на боротьбу. Проте, його серце зупинилося 18 лютого 2014 року в центрі столиці – Яків Якович помер на 74 році життя від інфаркту під час нападу силовиків на мітингувальників на вулиці Інститутській.

«Сьогодні, 18 лютого, у п’яту річницю початку найтрагічніших подій на Майдані Незалежності у Києві в 2014 році, ми схиляємо голови перед тими, хто ціною власного життя відстояв майбутнє нашої держави, змінив хід української історії. Серед Героїв Небесної Сотні людина-легенда, людина - патріот своєї держави, свого міста -  Яков Якович Зайко. Маємо не лише пам’ятати, але й бути гідними пам’яті таких людей як Яків Якович», - вважає заступник міського голови Вікторія Краснопір. Вшанувати пам’ять Героя Небесної Сотні прийшли до його могили сьогодні рідні, друзі Якова Яковича, представники влади, духовенства та громадськості.

Нагадаємо, 18 лютого 2016 року на будівлі школи №8 Житомира, де навчався Яків Зайко, було  відкрито дошку пам'яті Якова Зайка.

19 лютого 2016 року одна з перейменованих вулиць Житомира названа на честь Якова Зайка .

24 серпня 2018 року, в Житомирі відбулася презентація книги «Він був справжнім» (спогади про Якова Зайка). Робота над книжкою розпочалася ще в 2014 році, книга має 25 авторів та була видана за сприяння Житомирського міського голови Сергія Сухомлина