Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Герої не вмирають – вони в віках живуть! Пам’ятаємо…

20.02.2019
Герої не вмирають – вони в віках живуть! Пам’ятаємо…

Сьогодні, 20 лютого, в День Героїв Небесної Сотні у Житомирі відбулося традиційне Віче пам’яті.

На майдан імені С.П. Корольова до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні прийшли сотні житомирян, щоб згадати та вшанувати загиблих патріотів, які, заплатили власним життям за свободу та європейський вибір українців, назавжди змінивши хід історії нашої держави. 

Віче пам’яті розпочалося із трансляції відео з Майдану 2014 року - «Лютий 2014» та спільного молебню представників Ради Християнських церков міста Житомира і Житомирської області.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та разом виконали Державний Гімн України. Після чого під композицію «Пливе Кача» поклали квіти та лампадки до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

Серед Героїв Небесної Сотні – четверо жителі Житомирської області. Один з них – житомирянин Яків Якович Зайко. Його серце зупинилося 18 лютого 2014 року в центрі столиці – Яків Якович помер на 74 році життя від інфаркту під час нападу силовиків на мітингувальників на вулиці Інститутській. У понеділок, 18 лютого 2019 року, вшанувати пам’ять Героя прийшли до його могили рідні, друзі представники влади, духовенства та громадськості.