Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі урочисто підняли Державний Прапор України

23.08.2019
У Житомирі урочисто підняли Державний Прапор України

Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора. Традиційно цього дня у Житомирі о 9.00 ранку на майдані імені С.П. Корольова представники влади, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, духовенства, рідні воїнів, загиблих в АТО/ООС, військовослужбовці взяли участь в урочистій церемонії підняття на головному флагштоці міста Державного Прапора України. Тим самим віддавши шану символу країни, який є втіленням національної гідності, традицій державотворення та даниною пам’яті всіх, хто у різні часи захищав українську землю.

Після урочистого підняття Державного Прапора України під виконання Державного Гімну та урочистого проходження роти Почесної варти, учасники заходу відвідали виставку «Події неоголошеної війни», де представлені фотоматеріали, а також речові докази, привезені з території бойових дій, про трагічні події в Іловайському котлі, в Донецькому аеропорту та Дебальцевому.  

Далі учасники заходу рушили урочистою ходою  до «Алеї Слави» на майдані Соборному, де поклали квіти до меморіальних стендів 66 героїв-житомирян, які загинули в зоні АТО/ООС, та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Заходи до Дня Державного Прапора України продовжаться на Смолянському військовому кладовищі, де відбудеться об 11.30 мітинг та покладання квітів до могил загиблих воїнів АТО/ООС. Початок об 11.30.

Нагадаємо, Житомир став четвертим - після Тернополя, Івано-Франківська і Львова - обласним центром України і першим містом у Наддніпрянській - «Великій» Україні, де використання національної символіки було узаконено спеціальним рішенням міської ради і над будинком якої, поряд із прапором тодішньої Української РСР, було встановлено прапор майбутньої Незалежної України. 24 травня 1990 року Житомирська міська рада абсолютною більшістю голосів прийняла рішення «Про використання української національної символіки на території міста Житомира», яким дозволила громадським організаціям, установам, громадянам використання національної символіки. 13 червня 1990 року о 23:00 синьо-жовтий національний стяг замайорів над Житомиром.