Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як впроваджується Інклюзія у Житомирській школі № 14

02.11.2018
Як впроваджується Інклюзія у Житомирській школі № 14

У 14 школі із інклюзією знайомі вже не перший рік. Наразі в освітньому закладі є 15 класів, у яких навчаються 16 учнів з особливими освітніми потребами.

«З інклюзією ми знайомі з 2013  року, тоді до нас у школу  прийшов учень першокласник. Сьогодні у нас навчаються 16 дітей із різними нозологіями – це і з затримка психічного розвитку, з спектром аутизму, з погіршеним зору». – розповідає директор ЗОШ № 14  Олена Шадурська.

Для діток з особливими освітніми потребами важливо знаходитися серед своїх однолітків, адже це до допомогає ім розвиватися та краще адаптуватися у соціумі. У 14 школі переконують –усі учні ладять між собою.

«Ми постійно проводимо роз’яснювальні роботи як з учнями так і з батьками, вчителями, технічним персоналом. Якщо говорити про батьків, то їм пояснюємо, що їх дитина має постійно бачити не лише собі подібних, вона має розуміти, що потрібно відноситись до усіх із толерантністю. На своєму досвіді бачимо, як така методика допомогає учням із особливими навчальними потребами». –  каже директор ЗОШ № 14  Олена Шадурська.

Для учнів у школі створили кімнату психологічного розвантаження. У якій із дітьми проводиться корекційна робота. Крім того у ній учні можуть відкривати у собі нові здібності. У минулому році у 14 школі з’явився спец-клас – для дітей із інтелектуальними порушеннями.

«Спочатку нам було складно. Ми не знали як діти будуть себе вести серед інших. До такого класу було зараховано 8 дітей. Із ними працює вчитель та вихователь групи продовженого дня. З  міського бюджету було виділено кошти на придбання засобів для навчання у цей клас. Досягнень у нас багато, наприклад дитина з помірною відсталістю за навчальний рік починає говорити». – каже директор ЗОШ № 14  Олена Шадурська.

У 2018-2019 навчальному році кількість у 25 освітніх закладів міста було створено 136 інклюзивних класи, у яких навчається 168 учнi.

Нагадаємо, упродовж 2017 та 2018 років мережа інклюзивних груп  у закладах   дошкільної освіти Житомира зросла втричі.